top of page
YAPIMAŞ.jpg

12 Şubat Kurtuluş ve Mücadele Bayramı

Kahramanmaraşın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü vesilesi ile 

Ankara'da ikamet eden tüm hemşerihlerimizle Ata'nın huzuruna gidilerek mozelesine çelek kondu.

YAPIMAŞ.jpg

VAKIF YÖNETİMİ TBMM'DE 

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkan Mahmut Bayazıt önderliğinde yeni vekilimiz Ali Öztunç'u ziyaret etti. Ziyaret sırasında Vakıf faaliyetleri ve Vakıfın Türk Eğitim Sitemine verdiği hizmetlerden konuşuldu. KEV olarak Vekilimize başarılar diliyoruz

YAPIMAŞ.jpg

CUMHURİYET BAYRAMINIZI KUTLARIZ

CUMHURİYETİMİZİN İLANIN 95.YILI VESİLESİYLE ULU ÖNDER ATATÜRK VE TÜM SİLAH ARKADAŞLARINI MİNNETLE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

YAPIMAŞ.jpg

KEV YÖNETİMİ TBMM'DE

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı yönetim kurulu üyelerinden Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt,Genel Sekreter Mustafa Bayazıt,Salahattin Hacıömeroğlu,Halil Arık,Denetleme Kururulu üyeleri Şahin Yıldırım,Fatih Zarifoğlu ,Vakıf Kahramanmaraş Temsilcilik Başkanı Erdoğan Güçlü, Vakıf Mütevelli heyet üyeleri Naime Alimoğlu,Hasan Altunzincir TBMM'ne yeni yasama döneminin ülkemize ve milletimize hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere ziyarette bulundular.

YAPIMAŞ.jpg

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

​DAHA NİTELİKLİ BİREYLER, ÜRETEN, GELİŞEN-GELİŞTİREN, DEĞİŞEN-DEĞİŞTİREN BİR NESİL İÇİN, ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ve BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN;

YAPIMAŞ.jpg

KEV YÖNETİMİ BAŞKANLARLA

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri;Kahramanmaraş Tanıtım Günleri için Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gelen Belediye Başkanları, Milletvekillerimiz, Oda ve Borsa Başkanları ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

YAPIMAŞ.jpg

DUYURU

​Vakfımızdan burs talep eden Kahramanmaraşlı öğrencilerimiz,Genel Merkezi Ankara'da bulunan vakfımızın burs imkanından sadece Ankara'da eğitim gören öğrencilerimiz faydalanmaktadır. Ankara dışında öğrenim gören öğrencilerimiz yönetim kurulu kararı gereği bu imkandan faydalanamayacaktır.

Ayrıca Ankara’da eğitim gören öğrencilerimiz için burs müracaatlarımız 15.10.2018 tarihinden sonra vakıf web ve facebook sayfamızdan duyrulacaktır.

Genel Sekreter

Mustafa BAYAZIT

YAPIMAŞ.jpg

BİR ÖĞRENİCDE SEN OKUT

BİR ÖĞRENCİ DE SEN OKUT

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) buyurdukları gibi “Gerçek zenginlik mal çokluğu değil, göz tokluğu ve gönül zenginliğidir.”

YAPIMAŞ.jpg

KEV ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Yönetimi öğrencileri ile pazar öğle yemeğinde buluştu
Vakıf Yönetiminin geleneksel hale getirdiği öğrencilerle buluşma yemeğinin sponsorluğunu Çınar Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı Salahattin Hacıömeroğlu üstlendi.
Bu ay düzenlenen yemekte Hukuk , Tıp, Eczacılık, Sağlık Bilimleri fakülteleri öğrencileri ağırlandı.
Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt yemek sırasında gençlere derslerinin yanında sosyal faaliyetlerle de ilgilenmeleri ve bu konuda destek vereceklerini illeti..

YAPIMAŞ.jpg

KEV AKADEMİSYENLERLE BULUŞTU

​Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Akademisyenlerle Kuşluk Yemeğinde buluştuVakıf Yönetiminin Organizasyonunda Çınar Mühendislik Yönetim Kurulu üyesi Vakıf Mütevelli Heyeti üyesi Doç Dr Murat Hacıomeroğlu’nun ev sahipliği yaptığı Kuşluk yemeğine birçok öğretim üyesi ve Vakıf Yönetimi katıldı.Açılış konuşmasını Vakıf Genel Sekreteri Av Mustafa Bayazıt'ın yaptığı organizasyonda Vakıf Denetleme Kurulu Başkanı Şahin Yıldırım Vakıf Faaliyetlerini aktardı.Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt 30 yıl önce büyük emeklerle kurulan Vakfın daha önce Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitenin kurulmasında öncülük yaptığını şimdi de Kahramanmaraş’a Vakıf Üniversitesi kurulması için öncülük yapmak arzusunda olduklarını, bu konuda çaba göstereceklerini belirtti.

YAPIMAŞ.jpg

MEB DIŞ İLİŞKİLER ZİYARET

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Yönetimi ve Aktif çalışan mütevelli heyet üyeleri 27.10.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığında Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne 13 Ocak ta atanan hemşerimiz Funda KOCABIYIK I ziyarete gitti. Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt Vakıfın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdikten sonra Değerli Hemşerimiz Sayın Kocabıyık'ı tebrik ederek makamından ayrıldılar.

YAPIMAŞ.jpg

ANNELER GÜNÜ

Fedakarlığın sabrın, emeğin ve güvenin timsali annelerin anneler günü büyük bir coşkuyla başkentte kutlandı.

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı’nın Çınar Holding katkılarıyla hazırlamış olduğu anneler günü Alba Ankara Hotel’deki kahvaltılı programa çok sayıda bayan hemşerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını Vakıf Kadın Komisyonu Başkanı Sayın Şadıman Bayazıt yaptı.
Sayın Bayazıt, konuşmasında annelere bu güzel günü armağan eden Sayın Mahmut Bayazıt ve Çınar Holding Yönetim Kurulu üyesi İnci Hacıömeroğlu’na teşekkürlerini iletti. Ayrıca vakıftaki bayan mütevelli üye sayısının bu yıl Nisan ayında yapılan olağan genel kurulla birlikte 11’e çıktığını, bunun da sosyal yaşamda daha çok kadının söz sahibi olması anlamına geldiğini belitti. Bu anlamda yeni yönetime çalışmalarında başarılar diledi.

Siyaset, iş ve bürokrasiden çok sayıda hemşerimizin katıldığı programda hemşerilerimiz piyanist şantöre eşlik ederek birlik ve beraberlik içinde 

YAPIMAŞ.jpg

OLAĞAN GENEL KURULUMUZ

Kahramanmaraş Eğitim Vakfının Olağan Genel Kurulu 30 Nisan 2017 tarihinde Vakıf Genel Merkezinde saat 14:00’te mütevelli heyet üyelerinin yoğun katılımı ile yapıldı. Keyifli geçen Olağan Genel Kurulda mütevelli heyet üyelerine çığ üzerinde firik tarhana ve meyam şerbeti ikram edildi.

Hazurun cetveli incelendi, yeterli çoğunluğun olduğunun tespit edilmesinden sonra Vakıf Başkanı Mahmut Bayazıt tarafından yapılan genel kurul açılışı yapıldı. Akabinde başta Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerimiz, Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz ruhları için saygı duruşunda bulunuldu.

YAPIMAŞ.jpg

KURTULUŞ BAYRAMIMIZ

Yirmi iki gün ve gece süren bir mücadelede Maraşlılar 7’den 70'e silaha sarılarak tek yürek, tek bilek halinde bütün mevcudiyetini ortaya koyar. Sonunda kendisini yok etmek isteyen düşmanı yerli işbirlikçileri ile birlikte mağlup ederek büyük bir zafere imzasını atar. Bu uğurda pek çok evladını da şehit verir. Maraş'ın düşman istilasından kurtulması, Türk Kurtuluş Savaşı'nın da ilk hareketini teşkil eder. Maraşlılar, daha o tarihte "Kendini Kurtaran Şehir" unvanı ile anılmaya başlamakla birlikte, çevre illerin de yardımına koşarak milli dayanışmanın ve iman gücünün en güzel örneklerini verir.

bottom of page