top of page

Hakkımızda

Vakfımız ;

 

1987 yılında Ankara'da kurulan "Kahramanmaraş Eğitim Vakfımız" kuruluş gününden bu zamana kadar faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Vakfımızın kuruluş amacı; Türk eğitimine hizmet etmektir. Bu maksatla başarılı ve yoksul öğrencilere karşılıksız burs vermek, öğrenci lokal ve yurtları açmak ve okullar açmaktır.

Vakfımız bugüne kadar 3500 öğrencimize burs vermiştir.
Kahramanmaraşlılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak, Kahramanmaraşımızı her yönü ile tanıtmak, üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize imkanlar dahilinde burs vermek, Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin iyi ve kötü günlerinde, birlik ve beraberliğimizle yanlarında olmak, Kahramanmaraş'ımızın tarihini, kültürünü, turizmini tanıtmak, spor etkinliklerini teşvik etmek, yardımcı olmak ve Kahramanmaraş'tan Ankara'ya gelen hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda onlara yardımcı olmaktır.

Ankara'da faaliyet gösteren Kahramanmaraş il ve ilçe derneklirimizle birlikte hareket etmeye her zaman özen göstermekteyiz.
Vakfımız her dönemde milletvekillerimizin, valilerimizin, belediye başkanlarımızın, ticaret ve sanayi odası başkanlarımızın, Kahramanmaraşlı iş insanlarımızın her zaman desteklerine mazhar olmuştur.

Ekran AlıntısıAA.PNG
bottom of page