top of page

Öğrenci Burs Başvuruları

Burs.jpeg

Değerli Öğrenciler,

Eğtim Öğretim Yılı Burs başvuruları dönem bazlı ilan edilmektedir. KEV Burs Başvuru Formlarını doldurup "vakif46@hotmail.com" e-posta adresimize göndermeniz  veya bizzat Vakıf Genel Merkezine gelerek, formunuzu iletmeniz gerektiği hususunu Siz değerli öğrencilerimize önemle duyururuz.

                                              

KEV Yönetimi

Burslarımız Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Ankara'daki üniversitelerde öğrenim gören T.C. uyruklu, 25 yaşını aşmamış, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, başka bir kamu kurumu veya özel kurumdan burs almayan (KYK Bursu dahil) öğrencilerimiz faydalanabilmektedir.

  • KEV’in yurt içi bursları genel ilke olarak karşılıksızdır. bursiyerlerin mezuniyetinden sonra da kendisi gibi başarılı genç KEV'lilere maddi veya manevi olarak destek olmasını temenni eder. Ancak yasal bir zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Adaylar başvuru formunda verdikleri bilgilere göre öncelikle teknik değerlendirmeye tabi tutulur. İlan edilen burs kriterlerini sağlamayanlar öncelikle elenir. Ardından başvuru sayısının çok fazla olması, kontenjanların kısıtlı olması nedeniyle öncelikli liste oluşturulur. Bu liste oluşturulurken; başarı durumu ortalamasında yukarıya çekme, gelir durumunda aşağıya çekme gibi çeşitli yöntemler uygulanır ve gelir seviyesi en düşük, en başarılı öğrenci listesi belirlenerek teknik değerlendirmeyi geçen adaylar mülakata davet edilir. Mülakatta komisyon üyeleri tarafından seçilen adaylar burs almaya hak kazanırlar.

  • Burslarımız kural olarak bir eğitim ve öğretim yılı için geçerlidir. 
    Bir öğretim yılı için 8 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Mayıs ayları arası (8 ay) ödenmektedir.

KEV Burs Başvuru Formu

bottom of page